For a better experience, click the Compatibility Mode icon above to turn off Compatibility Mode, which is only for viewing older websites.  چاپ        ارسال به دوست

بازار خودروهای برقی در آمریکا و چین

 

بازار خودروهای برقی در آمریکا و چین

خودروهای شاسی بلند رایج و کامیون های سبک طی ماه ژوئن، بیشترین میزان فروش خودرو در آمریکا را با 70 درصد فروش به خود اختصاص دادند. آنها همچنین گران تر هم شدند، به طوری که متوسط قیمت خرده فروشی کل خودروها در ماه ژوئن 36 هزار و 600 دلار بود که افزایش 2 درصدی را نسبت به مدت مشابه پارسال تجربه کرد.

در همین حال، قیمت خودروهای برقی در این کشور همچنان در حال کاهش است. بررسی آماری از سوی Cox Automotive نشان می دهد که میانگین قیمت خودروهای برقی طی یک سال گذشته از 64 هزار و 300 دلار به 55 هزار و 600 دلار(افت 13.4 درصدی) کاهش یافته است.

افت قیمت خودروهای برقی حتی می تواند بیشتر به چشم بخورد، به شرط اینکه خودروسازان فقط روی مدل های لاکچری تمرکز نکنند.

با توجه به حجم تنها 2 درصدی فروش خودروهای برقی در آمریکا، ایجاد بازار انبوه این خودروها که از سوی «الون ماسک» مالک شرکت تسلا پیش بینی شده، هنوز یک رویاست. البته سرعت رشد در حال افزایش است و شتاب آن به تولید باتری های ارزان تر، تولید مدل های بیشتر و اقتصادی تر بستگی دارد.

در عین حال بازار چین برای سازندگان خودروهای برقی جذاب به نظر می رسد. شرکت تسلا طی ماه های ژانویه تا ژوئن امسال 21 هزار دستگاه خودرو در بازار چین فروخته است. دیگر خودروسازان بزرگ هم از طریق شرکای محلی پیگیر این موارد هستند. به عنوان نمونه شرکت فولکس واگن سرمایه گذاری مشترکی با یک شرکت متوسط برای تولید خودروهای برقی و شریک سومش انجام داده و اکنون شرکت های خارجی اجازه دارند با همکاری شرکت های چینی(سه شرکت) نسبت به تولید و فروش وسایل نقلیه مصرف کننده انرژی جدید اقدام کنند. این شرکت تا سال 2025 قصد دارد 40 مدل جدید در چین بسازد.

منابع: کوارتز نیکی

 

 


٠٩:٤٤ - سه شنبه ٢ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٢٥    /    تعداد نمایش : ٣٤٦