For a better experience, click the Compatibility Mode icon above to turn off Compatibility Mode, which is only for viewing older websites.  چاپ        ارسال به دوست

تحلیل جامع وود مکنزی از بازار مس در سال 2020

 

تحلیل جامع وود مکنزی از بازار مس در سال 2020

وقتی به سال 2020 نگاه می کنیم، مس با یک بازار کاملا متعادل مواجه است. احساس مثبت سرمایه گذاران نسبت به اصول بنیادی بازار در حال حمایت از قیمت های بالاتر است. در حالی که رشد عرضه معدنی متکی بر پروژه ها و معادن موجود است، رشد تقاضای قوی تر با ظرفیت های جدید پشتیبانی می شود.

در همین حال، مصوبه استانداردهای جدید طبقه بندی ضایعات مس در چین هنوز می تواند ترکیب واردات مواد اولیه مس به این کشور را تعیین کند و بر نیروهای اثرگذار قراضه موثر واقع شود.

به گزارش بورس نیوز، بی شک این عوامل اساسی، همراه با بادهای مخالف قدرتمند ژئوپلیتیکی در سراسر جهان، منجر به قیمت های بی ثبات طی یک سال دیگر خواهد شد. در صورت نبود رکود اقتصادی در جهان، اصول بنیادی حمایتی مس باید ریسک قیمت را به سمت صعود حفظ کند.

 

بزرگ ترین روندهای بازار در سال 2020

«النی خوانیدز» تحلیلگر ارشد «وود مکنزی» به پنج موضوع کلیدی اشاره دارد:

1- قیمت مس- اصول بنیادی در برابر گرایش بازار

2- سیاست های کلی و سیاست هایی که سبب افزایش قیمت مس می شود.

3- نیروهای موثر در بخش قراضه جهانی تغییر خواهد کرد - پاسخ به تغییر سیاست های ضایعات چینی در مورد واردات.

4- کاهش هزینه فرآوری و پالایش، می تواند کارخانه های ذوب را به پایین تر از هزینه های سر به سری ببرد.

5- به نظر می رسد، عرضه معدنی به رشد خود بازگردد.

خوانیدز گفت: در سال 2019 بیشتر اخبار و حاشیه های مربوط به جنگ تجاری آمریکا و چین، نقش تعیین کننده برای قیمت مس داشت تا اصول بنیادی بازار و زمانی که توافق تجاری فاز نخست بین این دو کشور در دسامبر مطرح شد، شاهد ایجاد تغییراتی در احساس و گرایش بازار بودیم.

وی افزود: به سال 2020 که نگاه می کنیم، بار دیگر خطر تاثیر عوامل گسترده تر بر قیمت وجود دارد. موضوعات ژئوپلیتیکی که در ابتدای سال ظاهر شده است، می تواند وضعیت احیای قیمت که در دسامبر شاهد بودیم را تحت تاثیر قرار دهد. از سوی دیگر، پیشرفت سریع تر در حل و فصل اختلافات تجاری احتمالا باعث بهبود تقاضا (سریع تر از پیش بینی) و قیمت می شود.

این تحلیلگر، برای امسال رشد 1.3 درصدی عرضه معدن را پس از اختلال پیش بینی کرد که با بهبود تقاضا جبران می شود. در نتیجه کاهش موجودی کاتد تا پایان سال می تواند برای قیمت ها مثبت باشد.

 

مشاهده متن کامل خبر ...

 


٠٩:٥٥ - چهارشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٣    /    تعداد نمایش : ٤٢