For a better experience, click the Compatibility Mode icon above to turn off Compatibility Mode, which is only for viewing older websites.  چاپ        ارسال به دوست

تاخیر اجرای پروژه های بزرگ معدنی آمریکای لاتین

 

تاخیر اجرای پروژه های بزرگ معدنی آمریکای لاتین

بیماری همه گیری کووید-19 بر اجرا یا پیشرفت تعدادی از برنامه های بزرگ معدنی در آمریکای لاتین تاثیر گذاشته است. از بین پنج پروژه های معدنی بزرگ در این منطقه با سرمایه گذاری 40 میلیارد دلاری، دو پروژه در مسیر اجرا قرار دارد و سه پروژه با تاخیر در اجرا روبه رو شده است.

پروژه های سنگ آهنی «میناس ریو» و «کارخاس» در برزیل از جمله مواردی است که با وجود تعطیلی های کوتاه مدت همچنان در مسیر اجرا قرار دارند.

MINAS-RIO

Capex: US$14.3bn

Country: Brazil

Metals: Iron ore

Status: ON TRACK

 ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل، فعالیت صنایع معدنی را یک ضرورت می داند. شرکت آنگلو آمریکن، حجم تولید سنگ آهن از پروژه «میناس ریو» در سال 2020 را تا 24 میلیون تن برآورد کرده است. شرکت واله هم در مورد تاثیر کرونا بر اجرای پروژه «کاراخاس» گزارشی منتشر نکرده است. مخارج سرمایه ای هر یک از پروژه های بیش از 14 میلیارد دلار برآورد شده است.

CARAJÁS (Serra Sul)

Capex: US$14.3bn

Country: Brazil

Metal: Iron ore

Status: ON TRACK

سومین پروژه بزرگ در حال اجرا «کوبره پاناما» نام دارد که مخارج سرمایه ای این پروژه طلا و مس بیش از 6.5 میلیارد دلار برآورد شده و تقریبا به حالت تعلیق درآمده است. این پروژه متعلق به شرکت «فرست کوانتوم» از جمله معادنی بوده که با مشکلات کرونا دست و پنجه نرم می کند، به طوری که وزارت بهداشت پاناما در 6 آوریل امسال به دنبال درگذشت یک کارگر مبتلا به کرونا، دستور تعلیق آن را صادر کرد.

 آمار تلفات از آن زمان تاکنون به پنج نفر رسیده است. مقامات در برابر فشارها برای از سرگیری عملیات مقاومت کرده اند. شرکت فرست کوآنتوم در ماه آوریل، راهنمای تولید مس در کل مجموعه های خود را با فرض راه اندازی دوباره فعالیت ها در ماه مه به 230 هزار تن در سال کاهش داد. پیش بینی اولیه برای تولید امسال این شرکت 285 تا 310 هزار تن بود.

COBRE PANAMÁ

Capex: US$6.5bn

Country: Panama

Metals: Copper, gold

Status: SUSPENDED

چهارمین پروژه معدنی بزرگ این منطقه مربوط به معدن زیرزمینی چوکی کاماتا در شیلی با مخارج سرمایه ای 5 میلیارد دلاری بوده که به نظر می رسد به حالت تعلیق درآمده است.

مس و مولیبدن مهم ترین فلزات در این پروژه محسوب می شود. شرکت كودلكو كار خود را در پروژه زیرزمینی یادشده در اواخر ژوئن برای دومین بار به عنوان بخشی از اقدامات انجام شده برای كاهش خطرات کرونا به حالت تعلیق درآورد.

کارهای جزئی در این معدن زیرزمینی در ماه مه پس از دو ماه توقف فعالیت آغاز شد. هنوز تاثیر این تعلیق بر پروژه مذکور مشخص نشده، اما کودلکو پیش بینی تولید 320 هزار تنی مس را از آن در سال 2026 به عمل آورده است.

CHUQUICAMATA UNDERGROUND

Capex: US$5bn

Country: Chile

Metals: Copper, molybdenum

Status: SUSPENDED

پنجمین پروژه تولید مس «میرادور» در اکوادور با مخارج سرمایه ای آن 1.4 میلیارد دلار است.

 معادن اکوادور هم تحت تاثیر اقدامات پیشگیری از کووید-19 قرار گرفته است و بنابراین این پروژه نیز با تاخیر اجرا می شود. عملیات اجرایی پروژه از 16 مارس به حداقل ممکن کاهش یافت و قرار است تولید در این پروژه به تدریج از پایان ژوئن آغاز شود.

MIRADOR

Capex: US$1.4bn

Country: Ecuador

Metals: Copper

Status: DELAYED

 

 

 


٠٩:٥٦ - دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨٣    /    تعداد نمایش : ٧٧