For a better experience, click the Compatibility Mode icon above to turn off Compatibility Mode, which is only for viewing older websites.  چاپ        ارسال به دوست

روند رو به رشد قیمت فلز سرخ

 

روند رو به رشد قیمت فلز سرخ

قیمت مس در پایان معاملات بورس لندن در 27 آوریل به 9898 دلار در هر تن رسید. بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که قیمت فلز سرخ به بالاترین سطح از آگوست 2011 تاکنون افزایش یافته است. همچنین رشد قیمت سنگ آهن به بیش از 193 دلار در بنادر شمالی چین در روز سه شنبه 27 آوریل، علائم بهبود تقاضای فولاد جهان را  نمایان کرده است.

بلومبرگ در گزارش خود با با اشاره به روند بهبود اقتصاد جهان در این دوران و همین طور روند رو به رشد صنایع و انرژی هایی با کاهش میزان کربن تولیدی، اعلام کرد که این روند، محرک قیمت محصولاتی مانند مس و آلومینیوم است.

فلزاتی مانند آلومینیوم و مس کاربرد ویژه ای در تولید خودروهای برقی و انرژی های تجدیدپذیر دارد.

رکورد شکنی های اخیر قیمت سنگ آهن نیز در نوع خود جالب توجه است. هفته گذشته قیمت برخی از محصولات فولادی از جمله میلگرد در بازار چین افزایش یافت. با گرم شدن هوا، روند ساخت و ساز در این کشور رونق می گیرد.

ژو گوئیکیو، تحلیلگر Jinrui Capital به رویترز گفت: قیمت سنگ آهن به بالاترین سطح افزایش یافت که این امر به دلیل تضاد ساختاری عرضه و کمبود محصولات متوسط ​​و درجه یک بوده است.

 

 


١١:٤١ - شنبه ١١ ارديبهشت ١٤٠٠    /    شماره : ٣٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٣