For a better experience, click the Compatibility Mode icon above to turn off Compatibility Mode, which is only for viewing older websites.  چاپ        ارسال به دوست

احداث نیروگاه ۵ هزار مگاواتی برای رفع نیاز صنایع و معادن بزرگ

احداث نیروگاه ۵ هزار مگاواتی برای رفع نیاز صنایع و معادن بزرگ

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برخی از اقدامات وزارت صمت در راستای حمایت و رفع موانع از بخش تولید از احداث نیروگاه برق ۵هزار مگاواتی جهت تامین برق واحد‌های صنعتی و معدنی بزرگ کشور خبر داد.

علیرضا رزم‌حسینی در سفر یکروزه خود به استان البرز با حضور در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان ضمن تشکر از حضور فعالان و کارآفرینان استان، آنان را منشاء اشتغال و توسعه یافتگی دانست و گفت: امیدوارم با همت جهادگران عرصه اقتصادی، کشور در جهت پیشرفت و آبادانی و سربلندی در منطقه پیشگام باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت نتیجه اقدامات کارآفرینان در کشور را موثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش امنیت در کشور بیان کرد و افزود: وزارت صمت بر اساس وظایف قانونی خود مسئولیت تجارت بین المللی و نیز تامین برخی از کالاهای اساسی را بر عهده دارد؛ در سه سال اخیر با وجود فشارهای ناشی از تحریم و تاثیرات شیوع کرونا تراز تجارت بین‌المللی کشور در سال گذشته، ۷۴ میلیارد دلار و نتیجه آن رشد ۸ درصدی در صنعت بود.

رزم‌حسینی رشد قابل قبول صادرات در چند ماه اخیر را نتیجه سیاست‌های وزارت صمت در خصوص تامین ارز و رفع تعهد ارزی تجار بین المللی بیان کرد و با تاکید بر رشد بالغ بر ۵۰ درصدی ۲۷ رشته صنعتی در کشور گفت: علاوه بر بخش صنایع در حوزه معادن نیز شاهد اقدامات خوب و نتایج قابل قبولی بودیم.

وی با اشاره به ارزش ۵۰۰ میلیارد دلاری معادن کشف شده در ایران، طرح واگذاری ۶ هزار معدن در ۳۱ استان کشور از طریق مزایده را به فهرست جدیدی برای اشتغال و سرمایه گذاری اعلام کرد.

 


١١:٥٧ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٣٤١    /    تعداد نمایش : ١١١