For a better experience, click the Compatibility Mode icon above to turn off Compatibility Mode, which is only for viewing older websites.  چاپ        ارسال به دوست

نگاه صنایع معدنی شیلی به بازار مس

 

نگاه صنایع معدنی شیلی به بازار مس

یکی از مدیران ارشد معدنی شیلی گفت: معدنکاران شیلی انتظار دارند، قیمت مس برای دو تا سه سال بالا بماند، اما برای برچسب گذاری به این رونق به عنوان «ابرچرخه» نظیر آنچه یک دهه پیش اتفاق افتاد، محتاط هستند.

قیمت مس امسال با توجه به بهبود اقتصاد جهانی و افزایش سریع تقاضا پس از یک سال رکود در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا به بالاترین حد خود رسید. با این وجود، مدت زمان ادامه این رونق مورد بحث تحلیلگران و ناظران بازار قرار دارد.

«دیه گو هرناندز» رئیس انجمن ملی معادن شیلی(SONAMI) و مدیر عامل پیشین شرکت کودلکو(بزرگ ترین شرکت مس جهان) گفت: انقلاب خودروهای برقی و رونق صنایع انرژی های تجدیدپذیر، تقاضا و قیمت فلز سرخ را در میان مدت افزایش می دهد. با این حال، او در مورد پیش بینی یک ابرچرخه با دوام بیشتر که طی آن قیمت ها بیش از 4 دلار در هر پوند باقی بماند، احتیاط کرد. وی اظهار کرد: اگرچه قیمت را برای دو یا سه سال بالا پیش بینی می کنیم، اما معتقدیم که باید در مورد رفتارهای آینده مس محتاط باشیم.

افزایش قیمت مس توجه قانونگذاران شیلی را به خود جلب کرده است، چراکه حق امتیاز جدیدی را برای فروش فلز پیشنهاد کرده اند که به موازات قیمت افزایش می یابد. هرناندز و انجمن سونامی به شدت با لایحه حق امتیاز مخالف هستند و می گویند، این طرح می تواند رقابت پذیری و برنامه های آتی سرمایه گذاری معدنچیان شیلی را از بین ببرد.وی ابراز امیدواری کرد که عقل بر سنای این کشور حکفرما باشد و به توافقی برسند که به معادن اجازه بدهد، سهم خود را در توسعه اقتصادی شیلی تداوم ببخشند.

در عین حال طرفداران لایحه حق امتیاز می گویند که عواید حاصل از حق امتیاز جدید که به تازگی پیشنهاد شده، برای تهیه برنامه های اجتماعی برای شیلیایی هایی که از همه گیری کرونا رنج می برند، ضروری است.

منبع: Mining.com

 


١٠:٢١ - چهارشنبه ١٠ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٣٦١    /    تعداد نمایش : ٦٤