For a better experience, click the Compatibility Mode icon above to turn off Compatibility Mode, which is only for viewing older websites.  چاپ        ارسال به دوست

اولویت بندی فعال سازی معادن کوچک

 

اولویت بندی فعال سازی معادن کوچک براساس پروژه های زیرساخت

رئیس هیات عامل ایمیدرو بر اولویت بندی فعال سازی معادن کوچک بر اساس اجرای پروژه های زیرساخت، تاکید کرد.  وجیه اله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست بررسی عملکرد سال گذشته و برنامه های سال 1401 طرح احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس افزود: باید طرح هایی را در اولویت قرار داد که با اقداماتی، تعداد زیادی معدن فعال و احیا شوند.

به گزارش ایمیدرو، وی خاطرنشان کرد: به تناسب طرح های زیربنایی انجام شده ضروری است تا اثربخشی آنها بر فعالسازی معادن اندازه گیری شود.

جعفری تصریح کرد: طی سال گذشته 453 معدن در طرح احیاء و فعالسازی معادن متوسط و کوچک مقیاس فعال شدند که اشتغالزایی 3500 نفر را به همراه داشت. از ابتدای طرح تا کنون 852 معدن احیاء شده و 13 هزار 800 شغل ایجاد شده است که این امر منجر به رشد تولید 33 میلیون تنی استخراج خواهد شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار کرد: با توجه به پایش کامل اطلاعات معادن راکد و نیمه تعطیل سراسر کشورو شناسایی 850 معدن جهت احیاء و فعال سازی در سال جاری، ارائه 30بسته پیشنهادی سرمایه گذاری در 19 استان در دستور کار قرار دارد.

وی یادآور شد: همزمان با سیر تکمیل و اطمینان از صحت اطلاعات باید بسته های فعال سازی را تدوین و هرماه حداقل یک بسته را برای جذب سرمایه گذار به فراخوان گذاشت.

جعفری بر لزوم تقویت رابطه بین سازمان صمت استان ها و طرح احیاء به منظور کسب اطلاعات دقیق تر و نظارت بر فعال سازی معادن تاکید کرد.

از سوی دیگر امیر طاهر زاده، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران نیز در این نشست اظهار کرد: تاکنون 179 پروژه زیرساختی در 924 معدن تعریف شده است که از این میزان 421 معدن در طرح احیاء معادن کوچک قرار دارند. وی تصریح کرد: بالغ بر 20 معدن در بندر خمیر استان هرمزگان از اجرای پروژه های زیرساختی منتفع و فعال شده اند.

طی این نشست، مباحثی همچون انعقاد قرارداد و روند اجرای سامانه ستام و نیز مشکلات استفاده از این سامانه، تکمیل و اعتبارسنجی اطلاعات طرح و نیز نحوه ارائه بسته های پیشنهادی سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفتند.

 

 


١٥:٥٤ - چهارشنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ٤١٠    /    تعداد نمایش : ٢١٠